U19 Aktivitetsplan

Cheftræner Patrick Birch Braune, Tlf. 40 54 80 99, Mail. pb@ab-fodbold.dk
Ass. Træner Stefan Payberg, Tlf. 42 71 36 83
Holdleder Vakant
Fysisk Træner Magnus Gjesing Christensen Tlf. 26 15 83 68
Målmandstræner Jan Hoffmann Tlf.  61 95 92 33
Fysioterapeut 

Fysioterapeutens tider(skriv eller ring til -, for at bestille tid):
Tirsdag fra 16.00-20.00
Torsdag fra 16.00-18.00

Træning på græs og kunst foregår på Skovdiget 1, 2880 Bagsværd.

- Spillerne møder ind 30 minutter før træning
- Spillerne er på banen 10 minutter før træning 

Afbud eller specielle forhold til træning gives senest kl. 12:00 på dagen til Cheftræneren.

Materialer til træning
Mandag(01’ere): OH, AC, NS, LK, AN, AA, OK
Tirsdag(01’ere): JC, FC, EG, MH, LD, AS
Torsdag(00’ere): JF, WB, DS, MG
Fredag(00’ere): KS, EL, EM, SH

 Materialeholdet skal tage følgende med ud til hver træning
 - 2x15 bolde(pumpede). Der tælles inden de tages ud af nettet.
 - Hvide, Blå og røde veste
 - Toppe blå, rød, gul og fladetoppe røde og gule

U19/1 spillerne har vaskeordning på eget ansvar.
 - Alt tøj der hænges til vask skal på vaskerem med spillerens nr. på og lynlåse skal lukkes. 
 - Tøjet skal hentes og afleveres i vagten. Kurve med tøj må ikke efterlades uden opsyn.
 - Spilleren har selv ansvar for sit tøj
 - Man låner ikke tøj ud
 - Går noget af det udleverede tøj i stykker skal dette straks meldes til cheftræneren
 - Tøjet skal afleveres i vagten senest en time efter træning

Klubbens værdier på U19/1

Ambitioner:
Sigt højt – Men kræver sult og hårdt arbejde

Personlig udvikling:
Jagt drømmen – Tag ansvar for egen udvikling og pres dig selv

Fællesskab:
Deltag i fællesskabet i med- og modgang – Bidrag og tag imod miljøet

Glæde:
Tag glæden med til træning og kamp, og omklædningen – Husk at være taknemmelig for det du har

Respekt:
Acceptér omgivelserne – Rumme fejl og forskelligheder

Uge 29
16/07: Træning(opstart) kl. 17.00
17/07: Træning kl. 17.00
18/07: 
19/07: Træning kl. 17.00
20/07: Træning kl. 16.00
21/07: 
22/07: Træningskamp: Ballerup BK(senior) - AB kl. 11:00

Uge 30
23/07: Træning kl. 17.00
24/07: Træning kl. 17.00
25/07: 
26/07: Træning kl. 17.00
27/07: Træning kl. 16.00
28/07: Træningskamp: AB - Holbæk kl. 12.00
29/07:

Uge 31
30/07: Træning kl. 17.00
31/07: Træningskamp: AB - BK Frem kl. 17.00
01/08: 
02/08: Træning kl. 10.00
03/08: Træning kl. 16.30
04/08: Træningskamp: AB - Frederikssund(senior) kl. 12.00
05/08:

Uge 32
06/08: Træning kl. 17.00
07/08: Træning kl. 17.00
08/08: 
09/08: Træning kl. 17.00
10/08: Træning kl. 16.30
11/08: Sæsonpræmiere U19 div: Hvidovre IF - AB kl. 15.15
12/08:

Uge 33
13/08: Træning kl. 17.00
14/08: Træning kl. 17.00
15/08: 
16/08: Træning kl. 17.00
17/08: Træning kl. 16.30
18/08: U19 div: AB - Næstved IF kl. 12.00
19/08:

Uge 34
20/08: Træning kl. 17.00
21/08: Træning kl. 17.00
22/08: 
23/08: Træning kl. 17.00
24/08: Træning kl. 16.30
25/08: U19 div: AB - HB Køge kl. 12.00
26/08:

Uge 35
27/08: Træning kl. 17.00
28/08: Træning kl. 17.00
29/08: 
30/08: Træning kl. 16.30
31/08: Træning kl. 16.30
01/09: U19 div: B93 - AB kl. 12.00
02/09:

Uge 36
03/09: Træning kl. 17.00
04/09: Træning kl. 17.00
05/09: 
06/09: Træning kl. 17.00
07/09: Træning kl. 16.30
08/09: U19 div: AB- Thisted kl. 12.00
09/09:

Uge 37
10/09: Træning kl. 17.00
11/09: Træning kl. 17.00
12/09: 
13/09: Træning kl. 17.00
14/09: Træning kl. 16.30
15/09: U19 div: Randers Freja - AB kl. 13.00
16/09:

Uge 38
17/09: Træning kl. 17.00
18/09: 
19/09: Pokalkamp: Allerød - AB kl. 19.30
20/09: Træning kl. 17.00
21/09: Træning kl. 16.30
22/09: U19 div: AB - Holbæk kl. 12.00
23/09:

Uge 39
24/09: Træning kl. 17.00
25/09: Træning kl. 17.00
26/09: 
27/09: Træning kl. 17.00
28/09: Træning kl. 16.30
29/09: U19 div: FC Helsingør - AB kl. 13.00
30/09:

Uge 40
01/10: Træning kl. 17.00
02/10:
03/10: Pokalkamp: Solrød - AB kl. 19.00
04/10: Træning kl. 17.00
05/10: Træning kl. 16.30
06/10: U19 div: AB - FC Roskilde kl. 12.00
07/10:

Uge 41
08/10: Træning kl. 17.00
09/10: Træning kl. 17.00
10/10: 
11/10: Træning kl. 17.00
12/10: Træning kl. 16.30
13/10: U19 div: HIK- AB kl. 15.30
14/10:

Uge 42
15/10: Træning kl. 17.00
16/10: Træning kl. 17.00
17/10: 
18/10: Træning kl. 16.00
19/10:
20/10:
21/10:

Uge 43
22/10: Træning kl. 16.30
23/10: Træning kl. 16.30
24/10: 
25/10: Træning kl. 16.30
26/10: Træning kl. 16.30
27/10: U19 div: AB - AC Horsens kl. 12.00
28/10:

Uge 44
29/10: Træning kl. 17.45
30/10: Træning kl. 17.15
31/10: Pokalkamp: Hvidovre - AB kl. 20.00
01/11: 
02/11: Træning kl. 16.30
03/11: U19 div: Næsby - AB kl. 12.00
04/11:

Uge 45
05/11: Træning kl. 17.45
06/11: Træning kl. 17.15
07/11: 
08/11: Træning kl. 17.15
09/11: Træning kl. 16.30
10/11: U19 div: AB - Viborg kl. 12.00
11/11:

Uge 46
12/11: Træning kl. 17.45
13/11: Træning kl. 17.15
14/11: 
15/11: Træning kl. 18.45
16/11: Træning kl. 16.30
17/11: U19 div: Hvidovre - AB kl. 12.00
18/11:

Uge 47
19/11:
20/11: Træning kl. 17.15
21/11: 
22/11: Træning kl. 17.15
23/11: 
24/11: Lundberg Dagen(for alle 2. års spillere)
25/11:

Uge 48
26/11: Træning kl. 17.45
27/11: Træning kl. 17.15
28/11: 
29/11: 
30/11: Træning kl. 16.30
01/12:
02/12:

Uge 49
03/12: 
04/12: Træning kl. 17.15
05/12: 
06/12: Træning kl. 17.15
07/12: Træning kl. 16.30
08/12:
09/12:

Uge 50
10/12: Træning kl. 17.45(juleafslutning)
11/12:
12/12: 
13/12:
14/12:
15/12:
16/12:

Uge 26, 27, 28 og 29: Vedligeholdelsesperiode

Uge 51, 52 og 1: Vedligeholdelsesperiode

Fremtidige aktiviteter:

Vinterferie - Uge 51, 52, 1
Træningslejr - Uge 7
Evt. udlandstur - Påsken
Sommerferie - Uge 26, 27, 28