2009-03-14
Navn: Andreas Sørensen
Hvorfor spiller du i AB? Jeg spiller i AB, fordi jeg kunne forlige mig med deres ambitioner, og fordi jeg syntes om de spillere og trænere der var i klubben.
Hvilke forventninger har du til forårets kampe? Jeg har en forventning om, at vi kommer til at vinde en masse kampe, og at vi får spillet truppen så meget sammen, at vi er klar til at kæmpe om de første to pladser i næste sæson.
Hvilken ABer bliver den største profil i foråret? Det kunne være en af de nye spillere, Simon, Peter eller Casper, som jeg syntes alle tre er rigtig gode spillere, med mange forskellige kvaliteter.. Ellers tror jeg faktisk også på at det kunne være en af de unge, David, Lund, Nicolai eller Asmussen.
Hvem fortæller de klart dårligste jokes på holdet? Der er skarp konkurrence. Lykke og Jens fortæller dårlige jokes, men Poul fortæller rigtig dårlige jokes,
Hvem har den dårligste musiksmag på holdet? Poul
Hvem bruger mest tid foran spejlet efter træning? Under træning er det Lykke, når vi styrke træner skal han altid lige løfte op i blusen og kigge på sine mavemuskler, eller spænde sine tynde overarme.. efter træning er det Casper Andersen, tror jeg.
Hvis du kunne gøre én ting bedre i dit fodboldspil, hvad skulle det så være? Min kondition til at starte med... derefter mit højre ben.
Hvis du kunne ændre én af dine holdkammeraters frisure, skulle det være: Kunne være sjovt at se Lykke med langt hår.
Hvis du kunne være usynlig én dag, hvad ville du så gøre? Det som mange drenge nok ville, finde et pige omklædningsrum...
Hvad ville du synge, når det blev din tur på karaokebaren? Synger aldrig på en karaokebar!
Hvem i truppen vil egne sig bedst som deltager i Paradise Hotel? Bjerg, og det ville være mega flot!
Hvis du kunne være ‘the star’ i en berømt film, hvem skulle du så spille sammen med? Angelina Jolie..
Hvad ville du gøre, hvis du vandt 10 millioner i Lotto? Forkæle mig selv og min familie..
Hvad har du liggende på din iPod? Meget blandet,..
Beskriv en ægte AB fan med 3 ord: Grøn, stolt og trofast.